در حال بارگذاری...

هوشمندسازی ویلا

/هوشمندسازی ویلا
هوشمندسازی ویلا 2018-05-01T20:39:32+00:00

تکنولوژی آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند این امکان را برای شما فراهم میکند تا در هر مکان و زمان که مایلید آبیاری گیاهان خود را انجام دهید و از آسیب دیدن گیاهان خود بر اثر کم آبی یا بی آبی جلوگیری کنید .با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند می توان باغات ، مزارع و باغچه های محوطه یک ساختمان و یا گلدان های داخل منزل را بدون حضور و از هر نقطه ای در کره زمین آبیاری نمود .طبیعی است انتخاب یک سیستم هوشمند مناسب جهت آبیاری باعث کاهش مصرف آب و افزایش راندمان رشد و باروری گیاه می شود از ویژگی مهم سیستم هوشمند آبیاری اطلاع از میزان رطوبت خاک و درجه محیط می باشد که این ویژگی در بحث آبیاری از راه دور بسیار حائز اهمیت می باشد

در این روش می توان در هر مکانی که حضور دارید تنها با گوشی همراه  آبیاری را آغاز نموده و پس از زمان تعیین شده ابیاری توقف شود. در صورت بروز خطا در سیستم به هر دلیلی بر روی گوشی همراه خطا را مشاهده کرده و این کنترل از طریق یک نفر یا چند نفر از طریق گوشی همراه قابل انجام می باشد

در این روش با استفاده از برنامه نویسی و استفاده از جدول زمانی مشخص که به دستگاه داده می شود ، در روزها و ساعاتی خاصی از روز، هفته، ماه، سال آبیاری شروع شده و پس از مدت زمان تعیین شده به کار خود خاتمه می دهد.

در این روش سنسور های رطوبت سنج در خاک قرار داده می شود و هر زمان که رطوبت مورد نیاز خاک کاهش پیدا کند آبیاری بصورت خودکار آغاز شده و پس از رسیدن به رطوبت مورد نظر آبیاری متوقف می شود.

تکنولوژی کنترل هوشمند دما

یکی از مشکلات دیگر ویلاها کنترل دمای هوای خانه هنگام ورود به خانه می‌باشد. با توجه به فضای ویلاها معمولاً بین یک یا دو روز زمان می‌برد تا ویلای شما به دما مورد نظر رسیده ولی با استفاده از سیستم هوشمند می توان قبل از حرکت دما محیط داخلی را مشاهده کرده و سیستم گرمایش یا سرمایشی را در دمای مورد نظر تنظیم کنیم و این امر موجب کاهش مصرف انرژی نیز می گردد سیستم هوشمند قابلیت کنترل تمامی سیستم های گرمایشی و سرمایشی را دارد که این مزیت باعث کنترل این سیستم ها با سایر سیستم های موجود به صورت یکپارچه در اپلیکیشن مربوطه می باشد.

در این روش می توان در هر مکانی به عنوان مثال در جاده و … حضور دارید تنها با گوشی همراه  می توان دما محیط را مشاهده و در صورا لزوم دستگاهای گرمایش را روشن و در دمای مورد نظر تنظیم نمود.

در این روش با استفاده روش های کنترلی محیط از راه دور می توان سیستم های گرمایش را در حالت اتوماتیک قرار داد و دمای محیط را به راحتی به دمای مطبوع رسانده این امر باعث کاهش مصرف انرژی مصرفی می گردد.

یکی از روشهای بسیار مناسب برای کاهش مصرف انرژی تنظیم اتومات دور فن سیستم گرمایش با دمای محیط می باشد که در کوتاه ترین زمان با دور فن مناسب دمای محیط را به صورت هوشمندانه به دمای مورد نظر می رساند.

تکنولوژی کنترل هوشمند روشنایی

یکی دیگر از محاسن هوشمند سازی ویلا کنترل یکپارچه روشنایی کل محیط ویلا می باشد که از طریق سیستم هوشمند می توان کلیه طبقات و محوطه را به راحتی از یک نقطه کنترل کرد و میزان نور را در حالت دلخواه تنظیم نمود نحوه کنترل سیستم روشنایی از داخل از طریق پنل های هوشمند تعبیه شده در قسمت های مختلف که شامل (سالن ، ورودی ، راهرو ها و اتاق ها ) می باشد و همچنین از طریق صفحه نمایش لمسی تعبیه شده در نقطه ای که قابلیت دسترسی آسان به آن محیا باشد و کنترل از روی موبایل از خارج از محیط به صورت کاملا آنی در لحظه می توان کنترل نمود علاوه بر این روشها با استفاده از سنسور های هوشمند و سوئیچ های هوشمند می توان میزان شدت نور را به صورت اتوماتیک تنظیم نمود.

در این روش می توان به راحتی کلیه خطوط روشنایی را کنترل نمود و از وضعیت روشن یا خاموش بودن آن مطلع شد که این امر باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

در این روش با استفاده از سنسورهای موجود میزان لوکس محیط را سنجیده و میزان روشنایی را با توجه به نور محیط تنظیم می نماید که این امر موجب کاهش مصرف انرژی و استفاده بهینه از نور طبیعی محیط می گردد.

به طور کلی تمام روشنایی های متصل به سیستم خانه هوشمند را می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که با انتخاب یک حالت بر روی پنل لمسی چندین چراغ تغییر وضعیت بدهند (از روشن به خاموش یا بالعکس و یا تغییر میزان نور دهی دیمر ها).