اتوماسیون خانگی خانه هوشمند

/, طراحی, هوشمند سازی, هوشمندسازی/اتوماسیون خانگی خانه هوشمند

اتوماسیون خانگی خانه هوشمند

از رایج ترین کاربردهای اتوماسیون خانگی، کنترل از راه دور روشنایی و وسایل منزل است. به عنوان نمونه کنترل از راه دور یک تلویزیون یکی از ابزارهای اتوماسیون خانگی‌ست. یک سیستم اتوماسیون خانگی رایج از یک کارساز خانگی که نقش هستهٔ سیستم را بازی می‌کند و وسایلی که به این کارساز متصل می‌شوند تشکیل می‌گردد. کاربر می‌تواند از راه اینترنت با اتصال به کارساز خانگی هر یک از وسایلی که به این کارساز متصل هستند را کنترل کند. برای اتصال به چنین کارسازی لازم نیست حتماً به یک رایانهٔ شخصی دسترسی داشته باشیم، بسیاری از این سامانه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بتوان آن‌ها را با استفاده از یک ابزار دستی مانند تلفن همراه و به طور کلی هر وسیله‌ای که قابلیت دسترسی به اینترنت و اجرای یک مرورگر وب را داشته باشد کنترل کرد.
اتوماسیون خانگی به عنوان روشی برای کمک به افراد سالمند و ناتوان مطرح است به طوری که این افراد بتوانند با امنیت و آسایش در خانه بمانند و استقلال خود را حفظ کنند و نیازی به این نباشد که به یک مرکز پزشکی منتقل شوند. پروژه‌هایی که در این زمینه تعریف می‌شوند از چالش‌برانگیزترین پروژه‌های حوزهٔ اتوماسیون خانگی هستند و تمامی مشکلات مطرح در مراقب از راه دور، مانند نظارت همیشگی، غیرتهاجمی بودن و حفظ قابلیت تحرک بیمار، اینجا نیز صادقند. اتوماسیون خانگی به تفسیرِ بهترِ داده‌های فیزیولوژیکی کمک می‌کند. به عنوان نمونه می‌توان به واپایی فشار خون بیمار از راه دور اشاره کرد که نیاز همزمان به تعیین وضعیت بیمار (از نظر خواب یا بیدار بودن) دارد؛ فشار خونی که در حالت فعالیت بدنی ممکن است کاملاً طبیعی باشد، در حالت خواب می‌تواند نشان از وضعیت وخیم سلامت داشته باشد. در کنار این مراقبت‌ها امکانات رفاهی دیگری مانند خدمات کمکی، خدمات اطلاعاتی و خدمات ارتباطی نیز ممکن است ارائه شوند.
بطور خلاصه می توان کاربردهای سیستم اتوماسیون خانگی را در کنترل از راه دور یا برنامه ریزی شده ی موارد زیر برشمرد:
  • سامانه های گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع
  • سامانه نورپردازی
  • کنترل هوشمند مصرف انرژی برق
  • کنترل بازشوها (درب ها، پنجره ها، پرده ها و …)
  • هوشمند سازی و کنترل سامانه های آبیاری، آکواریوم ها و تغذیه حیوانات
  • سامانه های امنیتی، اعلان حریق و دوربین ها
  • سنسورهای تشخیص گازهای خطرناک
  • امکانات ویژه نگهداری و ارتباط برای خردسالان، سالمندان و توانیابان
توضیحات :
هوشمند سازی ساختمان امری جدا نشدنی در یک ساختمان می باشد از ویژگی های هوشمندسازی ساختمان می توان به موارد ذکر شده ( هوشمندسازي ساختمان / روشنایی ، هوشمند سازي ساختمان / گرمایش ، هوشمند سازی ساختمان / سرمایش ، هوشمند سازی ساختمان / پرده برقی ، هوشمند سازی ساختمان / سیستم حفاظتی ، هوشمند سازی ساختمان / کنترل از راه دور ، هوشمندسازی ساختمان / نظارت ) اشاره نمود شرکت خانه هوشمند کاررس با به کارگیری برترین برندهای هوشمند سازی توانسته نیازهای کارفرمایان عزیز را در این بحث هوشمندسازی بر آورده نماید، کارفرمایان عزیز برای برآورد هزینه هوشمند سازی ساختمان و بررسی قیمت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان از طریق بخش فروشگاه آنلاین خانه هوشمند کاررس اقدام کنند.
توسط | 2018-10-09T08:30:21+00:00 18 th جولای 2018|دسته بندی ها: خلاقیت, طراحی, هوشمند سازی, هوشمندسازی|برچسب ها: , , , |دیدگاه‌ها برای اتوماسیون خانگی خانه هوشمند بسته هستند

درباره نویسنده: